Atrakcje w Ochrydzie

wycieczki ochryda
Wycieczka fakultatywna wokół Ochrydy

Jeżeli Ochrydę znasz już jak własną kieszeń, a urlop na plaży nie leży w strefie Twoich zainteresowań – to jesteś w dobrym miejscu!

Myślisz, że w Ochrydzie brakuje atrakcji? Nic bardziej mylnego! Żaglówki, tor gokartowy, wycieczki quadami, nurkowanie, wędkarstwo, wędrówki górskie i rowerowe… Czego tylko zapragniesz!

Nurkowanie

Scuba Diving to sprawdzony organizator szkoleń dla nurków. W dodatku lekcje odbywają się w Zatoce Kości, jest więc czego szukać pod wodą! Istnieje możliwość nagrania wideo lub wykonania zdjęć pod wodą za dodatkową opłatą. Koszt godzinnej lekcji od 45 euro.

Wypożyczalnia kajaków i rowerów

kajak ochryda

Po dogłębnym poznaniu macedońskich smaków przyda się trochę ruchu? W takim razie pora wybrać ulubioną aktywność! Koszt wynajęcia roweru na cały dzień zaczyna się od 8 euro, pojedynczego kajaku 15 euro, a podwójnego 25 euro! Jeśli oprócz wysiłku fizycznego masz ochotę na zwiedzanie z przewodnikiem (tak, także “wiosłujące”!) – mamy to!

Dla poszukujących adrenaliny

W ostatnich latach zainteresowanie paralotniarstwem w Ochrydzie wzrosło do tego stopnia, że w wysokim sezonie trudno znaleźć godzinę, w której ktoś nie będzie spoglądał na nas z góry!

Fly Ohrid współpracuje z największymi światowymi touroperatorami, w tym z niemieckim TUI, które słynie z wysokich standardów przy wyborze kontrahentów. Ceny przelotu w tandemie z instruktorem zaczynają się od 55 euro.

Tym, którzy wolą trzymać się ziemi, na przeciw wychodzi ATV Adventure. Wycieczka z przewodnikiem na quadach po niedostępnych zwykłym śmiertelnikom stokach Parku Narodowego Galičica? A może szalony rajd z przyjaciółmi o zachodzie słońca, zakończony macedońską kolacją w restauracji przy plaży? Nie brzmi ekstremalnie fantastycznie?

A jeśli quad to jednak zbytnie ekstremum, propozycją dla osoby w każdym wieku będzie… jeep safari! Dostosujemy czas i poziom trudności pod Twoje wymagania. Kawa i lunch w cenie!

jeep safari ochryda

Żaglówki, rejsy i wędkarstwo

Dla tych, którzy wolą wodę, też znajdzie się aktywność. Jeśli chcesz się poczuć jak książę Karol, zarezerwuj jeden dzień na łowienie pstrąga lub węgorza w Jeziorze Ochrydzkim!

Bardzo wielu turystów zwraca uwagę, że na Jeziorze Ochrydzkim nie widać żaglówek. Bądź jednym z pierwszych! Zamów wycieczkę z licencjonowanym kapitanem, trwającą dwie, pięć albo dwanaście godzin – z przerwą na pływanie i inne atrakcje! Co powiesz na zachód słońca na środku Jeziora Ochrydzkiego?

Zainteresowana/y wycieczką fakultatywną z przewodnikiem? Chcesz wyruszyć w góry albo do okolicznych wiosek? Odkryć inne części Macedonii?
Odezwij się, pomogę wybrać najlepszą ofertę zgodną z Twoimi zainteresowaniami!