Kim jestem?

Nazywam się Justyna Mleczak i łączę kropki. Po tych kropkach zaprowadzę Cię na wycieczkę do Macedonii i Albanii. Tam, gdzie nie wjedzie autokar.

wycieczki macedonia

Jestem Justyna
i łączę kropki.

Kropki to punkty na mapie, które odwiedzasz. Ja te punkty na bałkańskich mapach łączę w całość. Łącząc odpowiednio kropki, wspólnie tworzymy piękny, różnorodny i mający znaczenie obraz w miejsce przypadkowych kresek.

do macedonii

Macedonia

i Albania

W nich splatają się moje fascynacje. Nimi opowiadam sobie – i Tobie – świat. Spędziłam w każdym z tych krajów już ponad rok, a pobyt ten wciąż się przedłuża.

Dlaczego zostałam, dlaczego wciąż tu wracam?

Dla ludzi.

macedonia blog

Gdyby politycy rozmawiali przy stole pełnym domowych, lokalnych potraw, na pewno dogadywaliby się lepiej!

Stevce Donevski

Bałkany nie są beczką prochu. Beczki pełne są wina i rakiji, hojnie polewanych gościom i przyjaciołom, którymi ci pierwsi stają się bardzo szybko.

Od Bałkanów można się uczyć. Szukać podobieństw w różnicach, różnic w podobieństwach i doceniać ich wartość.

Uśmiechać się w wielu językach.

do macedonii

Jestem przewodniczką.

Od 2016 roku turyści oprowadzają mnie po Bałkanach. Pokazują mi Albanię i Macedonię swoich fascynacji, lęków, spostrzeżeń i zaskoczeń. To niekończąca się wyprawa w te same, a zupełnie nowe miejsca.

Organizuję wycieczki do Macedonii i Albanii.
Pomagam w planowaniu wyjazdów skrojonych na miarę.

macedonia blog

Moją pasją jest socjologia turystyki.

Przyglądam się związkom narracji turystycznej i polityki, manipulacjom, którym ulega każdy podróżnik.

Wierzę w potencjał turystyki w rozwiązywaniu konfliktów. Tę wiarę staram się przekazywać podczas wycieczek do Macedonii i Albanii jako przewodniczka, ale także jako prelegentka na spotkaniach podróżniczych, w szkołach i na uniwersytetach.

do macedonii

Biura podróży, instytucje kulturalne, kluby podróżnika i przedstawicieli mediów zapraszam do zapoznania się z ofertą współpracy.

Jeśli zaś jesteś wędrowcem, który w poszukiwaniu inspiracji dotarł na tą stronę, zachęcam do przejrzenia wpisów na blogu, odwiedzenia strony na Facebooku, obserwowania na Instagramie, wreszcie do zajrzenia do zakładki Oferty.

Wszelkie prawa zastrzeżone

Żaden fragment publikacji na domacedonii.pl nie może być powielany lub rozpowszechniany w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia.
Wszelkie znaki towarowe, znaki graficzne, nazwy własne, logotypy i inne dane są chronione prawem autorskim i należą do ich właścicieli.

Jeśli chcesz wykorzystać zdjęcie lub fragment tekstu, napisz do mnie pod adres justyna(at)domacedonii.pl.